Kategorie

  • Brak kategorii

Wiadomość roku!

Ukazał się drugi tom antologii Macierzyństwo bez lukru – zbiór tekstów (tym razem ilustrowany!) matek-blogerek, które w ten sposób pomagają rodzicom Mikołajka chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 1.

Z radością i dumą informuję, że wśród nich znalazła się także mamablues :)
Ale nie dlatego ta e-książka jest ważna.

Po pierwsze – to zbiór bardzo różnorodnych, emocjonalnych, ciekawych, czasem obrazoburczych, często pełnych humoru i zawsze szczerych tekstów o własnym macierzyństwie. Bez ściemniania, krygowania się, ukrywania problemów, bólu, ale i radości.

Myślę, że każda mama znajdzie w tej antologii przynajmniej parę wpisów, z którymi będzie mogła się utożsamić. Ma szansę na okrycie, że także inne mamy nie są idealne, że niekiedy nie dają rady i chciałyby uciec na bezludną wyspę. Ale przecież zaciskają zęby i dają radę. Także dlatego, że szukają sposobów (i często znajdują je!) na złapanie momentu wytchnienia, na rozładowanie zbyt dużego napięcia i na cieszenie się chwilą.

Po drugie – całkowity dochód z tej książki (chwała wydawcy!) popłynie na konto dwuletniego Mikołajka założone w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

To naprawdę konkret, bo już pierwsza część pomogła Mikołajkowi i jego rodzicom: wpływy ze sprzedaży zbioru, który ukazał się najpierw w wersji elektronicznej, a później jako dodatek do pisma „Czas Kultury”, pozwoliły sfinansować w części zakup wózka przystosowanego do przewozu niepełnosprawnego dziecka wraz z respiratorem.

Informacje o Mikołaju, dokumentację lekarską, rozliczenia z dotychczasowej zbiórki, wiadomości na temat antologii i autorek można znaleźć na blogu akcji.

A pierwszy i drugi tom Macierzyństwa bez lukru oraz oba tomy w komplecie (promocja!:) można kupić na stronie wydawnictwa RW2010.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>